Дописници СветСвет

Анкета: Мнозинството во САД бара полицијата да се повика на одговорност за третманот на Афроамериканците

Шест од десет Американци сметаат дека земјата треба да стори повеќе полицијата да се повика на одговорност за жестокиот третман на Афроамериканците, се дознава од најновата анкета на Вашингтон пост и Еј-би-си.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close