Svet.SlajderЕвропа

Анкета: Мнозинството Германци го поддржуваат Зодер за наследник на Меркел

Поголемиот број Германци ја одобруваат кандидатурата на баварскиот лидер Маркус Зодер за лидер на конзервативниот блок Христијанско-демократска унија и Христијанско-социјална унија (ЦДУ/ЦСУ) на федералните парламентарни избори на 26 септември, јави германската новинска агенција ДПА

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close