0_Web_АктуелноSvet.SlajderСвет

Анкета: Мнозинството Јапонци сакаат откажување на Олимписките игри

Речиси 60 проценти од јапонските граѓани сакаат Олимпијадата во Токио, која треба да започне за помалку од три месеци, да биде откажана поради пандемијата на Ковид-19, покажува денеска објавената анкета.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close