Дописници МКДОпштество

Анкета: Младите признаваат дека голем дел од нив не ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот

Младите признаваат дека голем дел од нив не ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот, покажува онлајн анкетата што ја спроведе средното општинско училиште „Коле Нехтенин“ од Штип меѓу своите ученици. Анкетата е спроведена од страна на професорката Лилјана Манева и учениците од четврта година на часовите по „Граѓанско образование“ на примерок од 110 ученици од училиштето.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close