ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Анкета: Младите не го поддржуваат Макрон поради новите корона мерки

Францускиот претседател Емануел Макрон ја изгуби популарноста меѓу младите во таа земја, откако француските власти претставија нови правила во врска со здравствените пропусници и задолжителната вакцинација на вработените во здравствената заштита.

Back to top button
Close
Close