БалканБалкан.Портал

Анкета: Грабар-Китаровиќ во водство, на второ место е Милановиќ

Актуелната претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ со 28,6 проценти поддршка е во водство според последните анкети направени за претседателските избори во Хрватска, додека на второто место се наоѓа поранешниот премиер и претседател на Социјалдемократската партија СДП - Зоран Милановиќ, а третото место го зазема естрадниот артист Мирослав Шкоро

Back to top button
Close
Close