0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Анкета: Граѓаните со средна оценка за работата на Владата во првите 100 дена

Средната оценка на граѓаните за работата на Владата во првите 100 дена е 2,46, покажува анкетата на Македонскиот центар за меѓународна соработка – МЦМС и Телевизија Телма, спроведена од М-Проспек од 6 од 24 декември по телефонски пат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close