Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Анкета: Европејците се повеќе користат платежни картички

Потрошувачите во еврозоната се повеќе плаќаат со картички отколку со готовина од почетокот на пандемијата со Ковид-19 и планираат да продолжат со таквата пракса, покажуваат резултатите од истражувањето на Европска централна банка (ЕЦБ)

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close