Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Анкета: Две третини од Грците загрижени за пандемијата, 74 проценти убедени дека мора да се носи маска

Повеќе од половина Грци, односно 66 отсто изразуваат загриженост за пандемијата на Ковид-19 во земјата, додека пак 74 проценти се убедени во неопходноста да се носи маска за заштита од ширењето на коронавирусот, покажуваат резултатите од истражувањето на јавното мислење спроведено од агенцијата „Pulse“ за грчката телевизија „Скај“, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close