Svet.SlajderБалканДописници Свет

Анкета: Дури 65 проценти од Србите се против независноста на Косово

Резултатите од анкетата на Институтот за европски работи на тема „Ставовите на граѓаните на Србија кон Косово“ покажуваат дека мнозинството Срби се против независноста на Косово

Back to top button
Close
Close