0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Анкета: Доверба во Владата имаат 42 проценти од граѓаните, за над 50 отсто односите со Бугарија одат во негативен правец

Вкупно 42 проценти од граѓаните имаат доверба во Владата, додека 56,5 отсто се изјазниле негативно во однос на нејзината работа. Меѓу оние кои имаат доверба во Владата, побројни се етничките Албанци (61,8 отсто) и припадниците на помалите заедници (51,5 проценти), за разлика од етничките Македонци, кај кои ваков став имаат една третина (33,9 отсто).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close