БалканБалкан.Портал

Анкара: Грчкиот владин авион беше задржан оти немаше план за лет

На грчкиот владин авион со кој леташе министерот за надворешни работи Никос Дендиас од Багдад во Атина, му беше одбиена дозволата за премин и беше задржан над турскиот воздушен простор, бидејќи авионот полетал од Ирак без план за лет, соопшти Анкара.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close