0_Спорт.ПорталФудбал

Англиски навивач почина во Софија, најверојатно од предозираност со дрога

Еден англиски навивач во Софија починал, неофицијално од предозираност со дрога. Вечерва од 20.45 часот, репрезентациите на Бугарија и Англија играат меч од квалификациите за ЕП 2020, а во главниот град на Бугарија допатуваа неколку илјади Англичани.

Back to top button
Close
Close