0_Македонија.ПорталОпштество

Ангеловски и Зендели во посета на  Исламската верска заедница

Во рамки на општествените активности на Центарот за управување со кризи, денеска в.д.директорот на ЦУК Сојанче Ангелов, заедно со заменик директорот Екрем Зендели, остварија продуктивна и позитивна средба со првиот човек – Претседателот на Исламската Верска Заедница Реисул Улема Х. Хфз. Шаќир еф. Фетаи, во Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close