Општество

Ангелов во посета на дел од воздушните капацитети за справување со кризи

Стојанче Ангелов, в.д. директорот на Ценатарот за управување со кризи (ЦУК) денеска беше во работна посета на Центарот за обука на пилоти, сместен на воениот дел на скопскиот аеродром, соопштија од ЦУК, од каде додадоа дека непосредното запознавање со Центарот за обука е во рамки на настојувањата и активностите на ЦУК да се искористат капацитетите од воздухопловството што се имаат во државата за стратешко интегрирање во Системот за управување со кризи (СУК).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close