0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Ангелов: Скандирањето „УЧК” ја разгорува меѓуетничката омраза и не оди во прилог на помирувањето 

 Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов денеска на својот фејсбук профил силно го осуди скандирањето „УЧК" на вчерашниот протест за случајот „Монструм“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close