0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Ангелов се сретна со претставници на Институтот за одбрана и меѓународни правни студии од САД

Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК) Стојанче Ангелов, денеска имаше работна средба со претставници од Институтот за одбрана и меѓународни правни студии од САД, како континуитет на долгогодишната плодна заедничка соработка во областа на кризниот менаџмент и одбраната.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close