0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Ангелов реферирал пред владиниот Главен координативен кризен штаб за активностите на ЦУК за справување со ковид-кризата

Центарот за управување со кризи ја одржа 12. седница на Главниот штаб за управување со кризи при ЦУК (од прогласувањето кризна состојба) преку видеоконференциска врска.со која, раководеше, в.д. директорот на Центарот, Стојанче Ангелов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close