0_Македонија.ПорталОпштество

Ангелов оствари средба со синдикални претставници од КСОМ

В.директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов денеска остварил средба со претставници од Конфедерацијата на синдикални организации на Македонија (КСОМ) на која се разговарало за нивните барања за изедначување на платите и подобрување на условите за работа за пожарникарите со носењето на закон за пожарникарство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close