0_Македонија.ПорталЛинк во живоОпштество

Ангелов: Комисијата на ЦУК работи на расветлување на случајот во Емерица, ги бараме пропустите и одговорноста

Комисијата на Центарот за управуање со кризи работи на расветлување на случајот со извлекувањето на болното лице од кратовско и укажа на слабостите на целиот систем. Ги бараме пропустите и бараме одговорност, со цел да го отстраниме и да не се повторуваат во иднина, изјави на денешната прес-конфернеција претседателот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close