БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Ангажирани над 2.000 полицајци за протестите на албанската опозиција

Пред утрешните масовни антивладини протести, организирани од албанската обединета опозиција, Министертвото за внатрешни работи соопшти дека се преземаат сите потребни мерки за спречување на било каков обид за нивна ескалација.

Back to top button
Close
Close