0_Спорт.ПорталКошаркаРезултати

Јанг со статистика како од видео игра

Јанг беше на исклучително ниво, забележувајќи „дабл-дабл“ во првата четвртина.

Атланта, 31 јануари 2020 (МИА) – Трае Јанг постигна 39 поени и 18 асистенции за успехот на Атланта над Филаделфија со 127:117. Бен Симонс постигна 31 за Сиксерс, но тоа се покажа како недоволно за неговиот тим, како и рекордните за Шејк Милтон 27 поени.

Јанг беше на исклучително ниво, забележувајќи „дабл-дабл“ во првата четвртина.

Џон Колинс, исто така, беше на висина на задачата кај Хокс со 17 поени и 20 скокови.
Лојд Пирс и остатокот од тренерскиот штаб на Атланта му оддадоа почит на Коби Брајант, носејќи патики од неговата серија „Најк“.

Џоел Амбијад додаде 21 поен и 14 скока во осумнаесеттиот пораз во сезоната за Сиксерс.

За Атланта, тоа беше13-та победа во 39 одиграни натпревари.

Други резултати:

Кливленд – Торонто 109: 115
Вашингтон – Шарлот 121: 107
Бостон – Голден Стејт 119: 104
Денвер – Јута 106: 100.
Л.А. Клиперс – Сакраменто 103:124

Таг
Back to top button
Close
Close