Политички партии

Јаневска: Научници и професори потврдија дека реформите на Царовска се несериозни и недозволиви

На вчерашната јавна расправа за Концепцијата за реформи во основното образование, со свое мислење се обратија афирмирани професори и научници од високообразовните научни институции и факултети од државните универзитети во Македонија, од различни науки и дисциплини, експерти и звучни имиња од македонската интелектуална елита.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close