0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Јанева задржана во „Жан Митрев“, се сомневаат на прединфарктна состојба

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева денеска е задржана во клиниката „Жан Митрев“ на понатамошно следење, како пациент во сомнителна прединфарктна состојба, изјави за МИА нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска.

Back to top button
Close
Close