0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Јанев: Неопходен поефикасен дијалог и реална волја за решавање на билатералното прашање

Техничкиот премиер на Бугарија Стефан Јанев денеска на средба во Софија со словенечкиот амбасадор во Бугарија Анжеј Франгеш, ја потврдил бугарската принципиелна поддршка за европската перспектива на Северна Македонија и Албанија, посочувајќи ја неопходноста од поефикасен дијалог и реална волја за решавање на прашањата меѓу С Македонија и Бугарија.

Back to top button
Close
Close