БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Јанев најави смена на двајца началници на специјалните служби поради скандалот со прислушување

Привремениот бугарски премиер Стефан Јанев синоќа изјави дека бара начин за смена на двајцата началници на специјалните служби по скандалот со прислушуваните опозициски политичари, јави дописникот на МИА од Софија

Back to top button
Close
Close