0_Спорт.ПорталФудбал

Андрески го одржа првиот тренинг со Работнички

Марјанчо Андрески, долгогодишниот капитен на Работнички, кој досега работеше во младинската школа на клубот, а има искуство и како асистент во сениорскиот погон, ја доби довербата на раководството на клубот да го предводи тимот до крајот на сезоната.

Back to top button
Close
Close