0_Македонија.ПорталПолитички партии

Андоновски: Промена на изборен модел на три месеци пред избори не е соодветно

Стефан Андоновски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето на телевизија Телма во емисијата „Топ тема“ коментирајќи ја одлуката да не се определи датум за старт на преговори за Македонија и ЕУ само ги потврдуваат ставовите на партијата дека тоа е резултат на политиката на Зоран Заев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close