0_Македонија.ПорталПолитички партии

Андоновски: Прочистувањето во судството ќе го вршат луѓето на СДСМ за да остане неказнет криминалот

Реформите на правосудството се добри само на хартија. Во пракса продолжува партискиот камшик на СДСМ за обвинителството и судството, за заштита на криминалот, за заштита на сваровски и трас трас судиите кои денес се најверни слуги на Зоран Заев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close