Политички партии

Андоновски: Не бараме амнестија, туку правда за уставобранителите

Не сакам да навлегувам во ингеренциите на претседателот. Постапката за 27-ми април е со завршена пресуда на Апелациониот суд, и следна инстанца е Врховниот суд. Но, знаеме дека постојат случаи со завршени судски пресуди во кои постапката е вратена на повторно судење од страна на Врховниот суд, вели меѓународниот секретар и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Стефан Андоновски во вечерашното интервју во Тема на денот во централниот дневник на ТВ Сител.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close