0_Македонија.ПорталПолитички партии

Андоновска: Земјите во регионот вакцинираат, Филипче ја остави земјава без вакцини

Додека други земји во врска со вакцината против корона или стартуваа или ги прават последните подготовки, бидејќи знаат прецизно датум кога ќе почне вакцинација, секако и количина на дози на вакцини, Филипче секој ден со нови изјави и нови лаги.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close