Политички партии

Андоновска: Филипче доста со игранки за чекање на мали количини на вакцини, овозможете им на граѓаните основни крвни анализи преку ФЗОМ

Додека во речиси сите земји вакцинацијата против корона почна во декември минатата година, во Македонија граѓаните се уште само слушаат како вакцините само што не стигнале. Филипче кажа јануари, па февруари, сега вели март. Добивме само 8.000 вакцини донација од Србија, и оние 3.000 што треба денеска да пристигнат, кои воедно не се доволни ниту за здравствениот персонал, а камо ли за останатите граѓани кои сакаат да се вакцинираат, хронично болните, ранливите категории и сл.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close