Дописници МКДОпштество

Јанчев ги посети дежурните служби, првото бебе во Кавадарци женско

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев посети  пожарникари, полицајци и медицински лица кои на новогодишната ноќ беа на своите работни места. Со скромни подароци, тој им ги честиташе празниците и им се заблагодари на нивната посветеност во работата. Се интересираше за здравствената и безбедносната состојба и посака мир, здравје и среќа за сите. Оваа 2021 година, да биде многу подобра од годината на пандемија со Ковид-19.

Back to top button
Close
Close