0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Анчелоти за Супер лигата: Мислев дека се шегуваат

Тренерот на англискиот прволигаш Евертон, Италијанецот Карло Анчелоти, оцени дека идејата за формирање европска фудбалска Супер лига е утопија, истакнувајќи дека проектот се темели на вредностите на американското општество, кои се различни од европските.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close