0_Спорт.ПорталФудбал

Анчелоти сака играчи на Наполи, Реал и Јувентус во Евертон

Италијанецот го презеде тимот пред неколку дена и за кратко време успеа да го стабилизира, а тој планира да добие сериозна поддршка од управата на клубот за да ги направи потребните измени и „карамелите“ да тргнат нагоре.

Ливерпул, 3 јануари 2019 (МИА) – Менаџерот на Евертон, Карло Анчелоти има грандиозни планови за клупска селекција и сака да ги привлече Лоренцо Инсине од Наполи, Хамес Родригез од Реал (Мадрид) и Адриен Рабио од Јувентус на „Гудисон Парк“.

Италијанецот го презеде тимот пред неколку дена и за кратко време успеа да го стабилизира, а тој планира да добие сериозна поддршка од управата на клубот за да ги направи потребните измени и „карамелите“ да тргнат нагоре.

Карло верува дека му класа засилувања и е на мислење дека ако ги привлече тројцата играчи споменати погоре, работите ќе тргнат за тимот.

Состојбата на Рабио во Торино е доста деликатна и тој вели дека сака да си замине, а до ден денес тој изгледа како фудбалерот кој најлесно може да го привлече од триото на играчи за кои станува збор.

Таг
Back to top button
Close
Close