0_Спорт.ПорталФудбал

Анчелоти кажа уште колку планира да работи во Евертон

Тренерот на Евертон, Карло Анчелоти откри уште колку планира да работи во клубот од Ливерпул.

Ливерпул, 26 февруари 2021 (МИА) – Тренерот на Евертон, Карло Анчелоти откри уште колку планира да работи во клубот од Ливерпул.

– Би сакал да работам во Евертон кога ќе се отвори новиот стадион на тимот. Ова ќе биде прекрасно достигнување. Размислувам да го финализирам договорот до крајот, до 2024 година. Ако имам успех, ќе останам. Сакам да останам во Евертон што е можно подолго, изјави Анчелоти за „Гол“.

Анчелоти го презеде Евертон во декември 2019 година. По 25 кола од англиската Премиер лига, тимот е на 7. место во поредокот со 40 бода.

Евертон планира да отвори нов стадион на почетокот на сезоната 2024/25. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close