0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderСветСвет.Портал

Анализа: Богатите земји имаат речиси милијарда дози вакцини вишок, за другите – што ќе остане

Богатите земји се на пат да обезбедат вишок од една милијарда дози вакцини против коронавирус, додека голем дел од светот се бори да обезбеди пристап до вакцини, покажува новата анализа спроведена од кампањата Уан (ONE).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close