Избрано

Анализа: 480.000 починати од екстремни временски услови во овој век

Речиси половина милион луѓе починаа во природни катастрофи поврзани со екстремни временски непогоди во последните 20 години, според новата проценка за директната закана за човештвото од климатските промени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close