0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталГраѓански сектор

Аналитика тинк-тенк: „Потрошувачка на тутун и тутунски производи, пушачките навики на граѓаните и даночната евазија во трговијата со тутун во РС Македонија“

Аналитика тинк-тенк денеска преку платформата Zoom ќе ги презентира резултатите од регионалното истражување на тема „Потрошувачка на тутун и тутунски производи во Северна Македонија, пушачките навики на граѓаните и даночната евазија во трговијата со тутун во РС Македонија“. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close