0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталАнализаПолитика

Аналитичари за МИА: Четири години по Договорот за доброседство – во интерес на двата народа е Договорот да се применува во добра волја

Малинка Ристевска Јорданова од Институтот за европска политика (ЕПИ), на прашањето на МИА каков е впечатокот четири години подоцна и дали можеше да се постигне подобар договор, со оглед на денешната ситуација, вели дека тоа сега не е главното прашање, туку сега е важно остварување на овој договор во добра волја.

Back to top button
Close
Close