Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Аналитичари: Велика Британија најверојатно ќе ги зголемува даноците

Велика Британија може да ги зголеми даноците за околу 84 милијарди долари ако министерот за финансии Риши Сунак сака да го пополни дефицитот во буџетот, објави Институтот за фискални анализи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close