0_Спорт.ПорталКошаркаРезултати

Анадолу Ефес го прекина деценискиот пост

Во седмиот натпревар од финалето на турскиот кошаркарски плејоф, Анадолу Ефес го победи градскиот ривал од Истанбул, Фенербахче со 89:74 и стана шампион на земјата.

Back to top button
Close
Close