0_МИА Истражува.ПорталОпштествоСторија

Ана Марија Атанасовска: Патот до целта не е лесен, но верувам дека вложениот труд секогаш резултира со успех

Патот до целта не е лесен, но верувам дека вложеното време, вложената енергија и труд секогаш резултираат со успех. Ова се зборовите на средношколката Ана Марија Атанасовска од Скопје за освоениот сребрен медал на светскиот натпревар „Microsoft Office Specialist“ во Њујорк, со што покажа дека нашата држава навистина треба да се гордее со талентираните и амбициозните деца кои ја претставуваат во најубаво светло пред светот.

Back to top button
Close
Close