БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Ана Брнабиќ ќе живее во вилата на Јованка Броз

Српската премиерка Ана Брнабиќ може да започне да ја користи вилата во Белград каде со децении живееше вдовицата на Јосип Броз Тито, Јованка Броз.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close