0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Јан Коп: Преговарачката рамка е јасна, билатералните прашања не се дел од неа

-Оваа земја направи многу, на пример со Преспанскиот договор. Ова ја отвори вратата за членство во НАТО и ЕУ и тоа е бенефит за сите граѓани на земјата. Да повторам, ова е билатерален проблем што не е дел од рамката, но јас верувам дека Северна Македонија ќе може да реши овој проблем. Прашањето не е дали ќе има Меѓувладина конференција, туку кога? Тоа ќе се случи, дециден е Јан Коп.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close