ОпштествоСервисни информацииСостојба на патиштата

АМСМ: Во наредните 100 дена затворен мостот на Пчиња кај Доброшане

Мостот над река Пчиња кај кумановско Доброшане во наредните 100 дена ќе биде затворен за сообраќај заради санациски работи што ќе ги изведува компанијата Синтек Инженеринг ДООЕЛ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close