0_Инфопакет.Портал0_Македонија.ПорталОпштествоСостојба на патиштата

АМСМ: Пренасочен сообраќајот на патот Прилеп – Ресен

Поради сообраќајна несреќа, од 17.30 часот се пренасочува сообраќајот на патот Прилеп – Ресен, од  бензинската пумпа „Лукоил“ до клучка Братиндол.

Скопје, 21 август 2020 (МИА) – Поради сообраќајна несреќа, од 17.30 часот се пренасочува сообраќајот на патот Прилеп – Ресен, од  бензинската пумпа „Лукоил“ до клучка Братиндол.

Автомотосојузот на Македонија соопшти дека попладнево интензитетот на сообраќајот на државните патишта надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. хс/

Back to top button
Close
Close