0_Инфопакет.Портал0_Македонија.ПорталОпштествоСостојба на патиштата

АМСМ: Градежни активности кај наплатните станици Петровец и Миладиновци од идната недела

На наплатната станица Петровец, во правец Скопје - Петровец, како и на наплатаната станица Миладиновци, во правец Скопје - Миладиновци поставени се знаци за сообраќаен режим, но не е изменет постојаниот тек на сообраќајот. Градежни активности ќе се изведуваат во текот на наредната недела кога ќе има поволни временски услови, соопшти АМСМ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close