Svet.SlajderСветСвет.Портал

Амнести Интернешнл: Кина и Блискиот исток со најмногу смртни казни

Организацијата Амнести Интернешнл, во својот годишен извештај за смртните казни, констатира дека предизвиците што ги носи пандемијата на коронавирусот придонеле за пад на бројот на егзекуции во периодот од јануари до декември 2020 година. Но, тие биле извршени од 18 земји.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close