0_Македонија.ПорталДописници МКД

Ќамил Рушити е назначен за координатор на кичевското Муфтиство

На свечена церемонија поглаварот на ИВЗ на Република Северна Македонија, Шаќир ефенди Фетаху, синоќа го назначи новиот координатор на Муфтиството во Кичево, Ќамил ефенди Рушити. Имамите на скоро сите џамии во Кичево и Пласница беа присутни на овој свечен чин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close